Maciej Rogowski Photo / shutterstockBenfica zmierzy się z FC Alvercą w 10. kolejce ligi portugalskiej w poniedziałek 2 listopada 2026 roku o 21:15.
Benfica jest w dobrej formie: wygrała cztery ostatnie mecze z rzędu, a w poprzednich dziesięciu spotkaniach poniosła tylko jedną porażkę. Na własnym stadionie zdobywała średnio trzy gole na mecz w ostatnich dziesięciu występach.
FC Alverca przegrała dwa ostatnie spotkania, nie strzelając w nich gola, ale wcześniej zanotowała wyjazdowe zwycięstwa nad Famalicão i Nacionalem. Dwa ostatnie bezpośrednie mecze zakończyły się wygraną Benfiki 2:1.
Benfica - FC Alverca typy. Kto jest faworytem bukmacherów
Faworytem bukmacherów jest Benfica. Kursy na jej zwycięstwo w zakładach 1X2 wynoszą od 1.12 do 1.23, na remis od 6.38 do 8.15, a na wygraną FC Alverca od 9.65 do 16.50.
Typy bukmacherskie:
- Benfica wygra różnicą co najmniej dwóch goli, handicap -1,5, kurs 1.51, Fortuna. Benfica w trzech z pięciu poprzednich spotkań wygrała przynajmniej dwiema bramkami.
- Benfica strzeli pierwszego gola, kurs 1.18, STS. W czterech z pięciu ostatnich spotkań Benfica otwierała wynik.
- Benfica wygra drugą połowę, kurs 1.36, STS. Benfica triumfowała w drugiej połowie w czterech z pięciu poprzednich meczów.
Benfica - FC Alverca kursy bukmacherskie 1x2
| Kurs 1 (Benfica) | Remis (X) | Kurs 2 (FC Alverca) | |
| Fortuna | 1.23 | 6.53 | 9.65 |
| STS | 1.16 | 6.95 | 14.25 |
| Superbet | 1.12 | 6.38 | 10.60 |
| LVBET | 1.17 | 7.00 | 13.00 |
| Betclic | 1.17 | 8.00 | 13.00 |
| Betfan | 1.18 | 8.15 | 16.50 |
| forBET | 1.18 | 8.00 | 15.00 |
Ciekawostki i statystyki przedmeczowe
- Benfica zdobywała u siebie średnio 3 gole w ostatnich 10 meczach.
- W poprzednich 10 spotkaniach domowych Benfica traciła średnio 0,8 gola na mecz.
- Benfica wygrała cztery kolejne mecze i nie przegrała żadnego z czterech poprzednich spotkań.
- FC Alverca strzelała średnio 1,2 gola w ostatnich 10 meczach wyjazdowych.
- W 10 poprzednich wyjazdowych występach FC Alverca traciła średnio 1,5 gola na mecz.
- W ostatnich 10 spotkaniach FC Alverca zdobywała średnio 1,3 gola na mecz.
- FC Alverca nie strzeliła gola w dwóch z pięciu ostatnich meczów.
Benfica ostatnie mecze
- Benfica Lizbona 4:1 Gil Vicente FC (29.10.2026)
- CD Santa Clara 1:2 Benfica Lizbona (26.10.2026)
- Omonia Nikozja 1:4 Benfica Lizbona (22.10.2026)
- Benfica Lizbona 4:1 Celtic Glasgow (15.10.2026)
- Benfica Lizbona 2:0 Vitória Guimarães (11.10.2026)
FC Alverca ostatnie mecze
- Alverca 0:1 Arouca (24.10.2026)
- CD Tondela 2:0 Alverca (18.10.2026)
- FC Famalicão 1:4 Alverca (12.10.2026)
- Alverca 1:0 Rio Ave FC (19.09.2026)
- Nacional 1:3 Alverca (12.09.2026)
Benfica i FC Alverca bezpośrednie mecze
- Benfica Lizbona 2:1 Alverca (08.02.2026)
- Alverca 1:2 Benfica Lizbona (31.08.2025)
Benfica - FC Alverca porównanie drużyn i ich atrybuty
| Benfica | FC Alverca | |
| Wartość składów drużyn | 279,7 mln € | 19,9 mln € |
| Średni ranking ELO przewidywanych składów | 78 | 57 |
| Średnia wieku drużyn | 26,6 lat | 23,6 lat |
| Średni wzrost drużyn | 181,1 cm | 183,3 cm |
| Trzej najbardziej wartościowi piłkarze | Georgiy Sudakov, Vangelis Pavlidis, Fredrik Aursnes | Chissumba, Lucas Figueiredo, Chiquinho |
| Trzej piłkarze z najwyższym wskaźnikiem ELO | Vangelis Pavlidis, Fredrik Aursnes, Rafa Silva | Chissumba, Sergi Gómez, Lucas Figueiredo |
Oglądaj mecze za darmo
Oglądaj mecze na żywo przez VPN


















![Obrazek news: Lech Poznań umocnił się na pozycji lidera PKO BP Ekstraklasy. Wisła Kraków pokonana. Niewykorzystany rzut karny Rodado [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2Fshutterstock-2500570273_min2.webp&w=256&q=75)