

Bayern Monachium rozegrał bardzo dobry mecz z Schalke 04 Gelsenkirchen i wygrał 5:0. Strzelanie rozpoczął Robert Lewandowski, który oprócz gola miał również asystę.
Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Bayernu Monachium. Już w 6. minucie błąd popełnił bramkarz gości Marcus Schubert, który nie zdołał złapać niegroźnego dośrodkowania Thomasa Muellera. Ivan Perisić natychmiast podał do Roberta Lewandowskiego, a ten z kilku metrów umieścił piłkę w bramce.
Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern - Schalke:
SAMODZIELNY LIDER KLASYFIKACJI STRZELCÓW BUNDESLIGI W TYM SEZONIE!
— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) January 25, 2020
Lewandowski strzelił gola w meczu Bayern Monachium - FC Schalke już w 6. minucie! 21 goli w obecnych ligowych rozgrywkach. pic.twitter.com/XFoGPa2yaK
Chwilę później Schalke 04 Gelsenkirchen mogło doprowadzić do wyrównania, ale mistrzów Niemiec uratowała poprzeczka. Od tego czasu Bayern w pełni kontrolował przebieg meczu i cały czas przeważał. Tuż przed przerwą gola zdobył Thomas Mueller i było 2:0.
Na 3:0 podwyższył Leon Goretzka, który popisał się niezwykle efektownym strzałem z pola karnego. Kolejnego gola strzelił Thiago Alcantara. Asystę przy tej bramce zaliczył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wbiegł z piłką w pole karne, zwiódł obrońców i zagrał do lepiej ustawionego Thiago, któremu nie pozostało nic innego niż zdobycie bramki.
W 89. minucie wynik ustalił Serge Gnabry, który zagrywał z bocznej linii pola karnego, a Marcus Schubert nogami odbił piłkę tak niefortunnie, że wpadła do siatki..
Bayern wygrał 5:0, ale wynik mógł być wyższy. Sędzia po wideoweryfikacji nie uznał dwóch bramek z powodów minimalnych spalonych. Pechowcami okazali się Thomas Mueller i Robert Lewandowski.
Polak w tym sezonie Bundesligi strzelił 21 goli w 19. kolejkach. W sobotę RB Lipsk przegrał z Eintrachtem Frankfurt i Bayern dzięki zwycięstwu z Schalke ma już tylko punkt straty do lidera.
Czołówka tabeli Bundesligi:
- RB Lipsk 40 punktów
- Bayern Monachium 39 punktów
- Borussia M’gladbach 38 punktów
- Borussia Dortmund 36 punktów
- Schalke 04 Gelsenkirchen 33 punkty
Bundesliga: Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0 (2:0)
1:0 - Robert Lewandowski 6'
2:0 - Thomas Mueller 45+2'
3:0 - Leon Goretzka 48'
4:0 - Thiago Alcantara 58'
5:0 - Serge Gnabry 89'
Składy:
Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Alcantara (62. Coutinho) - Goretzka (78. Tolisso) - Mueller, Lewandowski, Perisić (68. Gnabry).
Schalke 04 Gelsenkirchen: Schubert - Kenny (80. McKennie), Kabak, Nastasić, Oczipka - Mascarell - Caligiuri, Serdar - Harit - Gregoritsch (57. Kutucu), Matondo (57. Boujellab).
Reprezentacja Polski Polacy za granicą Ligi zagraniczne Schalke Bayern monachium Robert lewandowski