Shutterstock/Mikołaj BarbanellKomisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała o zawieszeniu licencji na grę w PKO Ekstraklasie dla Lechii Gdańsk i grę w Betclic I Lidze Kotwicy Kołobrzeg. Zdaniem komisji oba kluby nie wywiązują się z nałożonych na nie nadzorów.
Problemy z płatnościami w Lechii i Kotwicy
Media od kilku miesięcy nieustannie informują, że Lechia Gdańsk i Kotwica Kołobrzeg mają duże zaległości w płatnościach pensji. W klubie z PKO Ekstraklasy miały one wynosić kilka miesięcy. Podobnie w I-ligowcu, ale tam jest również problem z premiami, których prezes Adam Dzik po prostu nie ma zamiaru wypłacać. Oba kluby grają na licencji z nadzorem i dziś doczekaliśmy się reakcji PZPN-u.
Zawieszone licencje
Dziś Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała, że zawiesiła licencje dla Lechii i Kotwicy oraz nałożyła na obie drużyny zakaz transferowy. Zdaniem komisji kluby nie wywiązują się z nałożonych na nie nadzorów. Ukaranym przysługuje 5 dni na odwołanie.
"W związku z powyższym Komisja ds. Licencji Klubowych postanowiła: zawiesić wyżej wymienionym klubom licencję na rozgrywki w sezonie 2024/2025; nałożyć na powyższe kluby zakaz transferowy z jednoczesnym ograniczeniem rejestracji wszystkich nowych zawodników" - czytamy w komunikacie.
Ekstraklasa Lechia gdańsk Kotwica kołobrzeg Pko ekstraklasa Betclic I Liga Pzpn
Odbierz Voucher na 90 dni
![Obrazek news: Zmiana lidera PKO BP Ekstraklasy! Zagłębie Lubin nie dojechało do Lublina [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2Fmixcollage-05-mar-2026-11-20-am-4304_min2.webp&w=256&q=75)











