Podopieczni Simone Inzaghiego górą w derbach Mediolanu.
Finał o krok
AC Milan uległ Interowi Mediolan 0:2 w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów po dwóch szybkich ciosach w wykonaniu Edina Dzeko i Henrikha Mkhitaryana - po 11. minutach wynik był już ustalony. W pierwszej połowie Rossoneri nie mieli nic do powiedzenia, przy okazji tracąc z powodu kontuzji serce drużyny - Ismaela Bennacera. Po zmianie stron starcie się wyrównało, ale rezultat nie uległ zmianie.
Nic do stracenia
W rewanżu, który odbędzie się w przyszły wtorek, Milan musi zagrać zupełnie inaczej, jeśli w ogóle chce myśleć o odrobieniu strat. Być może w pełni sił będzie już wtedy fenomenalny Rafael Leao, który dziś nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych, a jego brak dało się zauważyć gołym okiem.
Zwycięzca tego dwumeczu w finale zmierzy się z Realem Madryt lub Manchesterem City. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami padł remis 1:1. Wszystko rozstrzygnie się więc w środę na Etihad Stadium.