Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Liga Mistrzów: Lewandowski z dwoma golami, ale Barca ma już tylko matematyczne szanse na awans [WIDEO]FC Barcelona

Robert Lewandowski dwukrotnie pokonał Andre Onanę, ale Barcelona tylko zremisowała z Interem 3:3 i jej szanse na awans do 1/8 finału są już tylko matematyczne.

Szalone spotkanie

Duma Katalonii w pierwszej połowie była zdecydowanie lepszą ekipą, co zaowocowało bramkę Ousmane Dembele tuż przed przerwą i prowadzenie do niej. Po zmianie stron Inter wziął jednak sprawę w swoje ręce i najpierw za sprawą Nicolo Barelli wyrównał, a później dzięki Lautaro Martinezowi objął prowadzenie. Podopieczni Xaviego nie zwieslili jednak głów i w 82. minucie za sprawą Roberta Lewandowskiego udało się wyrównać. Następnie gospodarze otworzyli się i w defensywie zrobiły się duże luki. Podopieczni Simone Inzaghiego to wykorzystali, a na 2:3 trafił Robin Gosens. Wydawało się, że jest już po meczu, lecz w doliczonym czasie po raz drugi do siatki trafił Lewandowski i zachował matematyczne szanse na awans swojej drużyny.

Matematyczne szanse na awans

Ten remis Barcelonie daje jednak bardzo mało i wydaje się, że Duma Katalonii po raz kolejny będzie musiała zadowolić się grą w Lidze Europy. Duma Katalonii jeśli chce liczyć się jeszcze w grze o awans, to w 5. kolejce musi pokonać Bayern, ale to również może nie wystarczyć, ponieważ Inter musi jeszcze przegrać z Viktorią Pilzno, a to jest bardzo mało realne.