Łukasz Fabiański wraca do zdrowia. Rozpoczął treningi z drużyną

Autor:Dawid KaczmarekDodano:

Łukasz Fabiański na powrót na boisku jeszcze trochę poczeka, ale wznowił już zajęcia z resztą drużyny West Ham United po operacji stawu biodrowego.

Pod koniec września, w trakcie meczu Bournemouth - West Ham United, Łukasz Fabiański nabawił się kontuzji stawu biodrowego. Reprezentant Polski musiał przejść operację i pewne było, że jego przerwa w grze się wydłuży.

W trakcie przerwy na rehabilitację Łukasz Fabiański miał się sprawdzić w nowej roli. W telewizji Canal+ Sport miał skomentować mecz WHU z Arsenalem. Ostatecznie jednak z powodu choroby nie był w stanie pojawić się na stanowisku komentatorskim.

Łukasz Fabiański z powodu kontuzji stracił cztery mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020, a także do tej pory dziesięć spotkań West Ham United w Premier League. W pierwszych siedmiu kolejkach, gdy Polak stał w bramce, West Ham United przegrał tylko jeden mecz z Manchesterem City 0:5. Fabiański wpuścił osiem bramek, a trzykrotnie zachował czyste konto. Łącznie West Ham United zdobył w tym czasie dwanaście punktów.

Na szczęście dla West Ham United jest szansa, że w styczniu Fabiański wróci do gry. Polak na Twitterze poinformował, że wznowił już zajęcia z drużyną.

Odkąd Fabiański doznał urazu, jego zespół wygrał tylko dwa z dziesięciu spotkań, do tego zaliczył jeden remis, co daje fatalny bilans 0,7 pkt na mecz. Najpierw miejsce Polaka w bramce zajął Roberto, ale wpuścił aż piętnaście goli w siedmiu meczach. Manuel Pellegrini postanowił więc dokonać zmiany i szanse gry otrzymał David Martin. W czterech meczach wpuścił pięć bramek i dwukrotnie zachował czyste konto.

West Ham United w szesnastu meczach zdobył 19 punktów, co daje szesnaste miejsce w tabeli Premier League. Nad strefą spadkową ma trzy punkty przewagi. Ma jednak jeden mecz mniej niż pozostałe drużyny.

Polacy za granicą Ligi zagraniczne West ham united Reprezentacja polski łukasz fabiański