FIFA World Cup (Twitter)Gospodarze Mistrzostw Świata, Katar przegrali drugi mecz na tym turnieju. W piątek ulegli z Senegalem 1:3.
Lepiej niż w niedzielę, ale to i tak nie wystarczyło
Katarczycy dziś wyglądali lepiej niż w meczu otwarcia, ale to nadal było za mało, aby pokonać Senegal. Być może ten mecz potoczyłby się inaczej, gdyby gospodarze otrzymali rzut karny, po faulu na Akramie Afifie, a także, gdyby jeden z defensorów nie popełnił prostego błędu przy bramce Boulaye Dii na 0:1. To wszystko działo się w pierwszej połowie, a w drugiej już na początku prowadzenie Senegalu podwyższył Famara Diedhiou. W 78. minucie bramkę kontaktową dla Kataru strzelił Mohammed Muntari, lecz zaledwie kilka minut później podopieczni Aliou Cisse odpowiedzieli golem Bamby Dienga i ostatecznie wygrali 3:1.
Pierwsza wygrana Senegalu
Dla Senegalu to pierwsza wygrana na Mistrzostwach Świata, co pozwala mu myśleć o awansie do 1/8 finału. Gospodarze natomiast przegrali już drugi mecz na tym turnieju i ich sytuacja jest już bardzo trudna.
Mistrzostwa Świata 2026 Senegal Katar Mistrzostwa świata 2022
Oglądaj mecze online

![Obrazek news: Portugalia musi jeszcze poczekać. Cristiano Ronaldo wyleciał z boiska. Francja z awansem [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2Fimg-4667_min2.webp&w=256&q=75)










