MŚ 2022: Ważny triumf Polski! Premierowy gol Lewandowskiego (Wideo)

Autor:Kamil GierobaDodano:
MŚ 2022: Ważny triumf Polski! Premierowy gol Lewandowskiego (Wideo)FIFA

Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0 w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata.

Przebudzenie Zielińskiego

Biało-czerwoni wycierplieli to zwycięstwo, choć trzeba oddać, że w kluczowych sytuacjach w końcu byli skuteczni.

Pod koniec pierwszej połowy ważną bramkę w 39. minucie zdobył Piotr Zieliński. Chwilę później mieliśmy punkt zapalny, bowiem rzut karny musiał bronić Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu na raty wybronił akcję.

Łzy Lewego

W drugiej połowie Saudowie szukali okazji do remisu. Polacy też odgryzali się, najpierw Arkadiusz Milik trafił w poprzeczkę, potem był słupek. W 82. minucie fatalny błąd popełnił w końcu jeden z defensorów Arabii, co w pełni wykorzystał Robert Lewandowski i zdobył swoją pierwszą bramkę na mistrzostwach świata.

Polacy wygrali pierwszy mecz na tym mundialu i mają cztery punkty na koncie.

Grupa C: Polska - Arabia Saudyjska 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Piotr Zieliński (39), 2:0 Robert Lewandowski (82).

Żółta kartka -Polska: Jakub Kiwior, Matty Cash, Arkadiusz Milik. Arabia Saudyjska: Abdulelah Al-Malki, Abdulelah Al-Amri.

Sędzia: Wilton Sampaio (Brazylia). Widzów 44 259.

Polska: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Piotr Zieliński (63. Jakub Kamiński) - Arkadiusz Milik (71. Krzysztof Piątek), Robert Lewandowski.

Arabia Saudyjska: Mohamed Al-Owais - Saud Abdulhamid, Abdulelah Al-Amri, Ali Al-Bulayhi, Mohammed Al-Breik (65. Sultan Al-Ghannam) - Saleh Al-Shehri (85. Nasser Al-Dawsari), Sami Al-Najei (46. Nawaf Al-Abed, 90+5. Bahebri Hattan), Abdulelah Al-Malki (85. Abdulrahman Al-Aboud), Mohamed Kanno, Salem Al-Dawsari - Firas Al-Buraikan.

Mistrzostwa Świata 2022 Robert lewandowski Mistrzostwa świata 2022 Reprezentacja polski