PKO Ekstraklasa: Legia pokonuje lidera! Walka o tytuł trwa

Autor:Kamil GierobaDodano:
PKO Ekstraklasa: Legia pokonuje lidera! Walka o tytuł trwaWłasne

Legia Warszawa pokonała 3:1 Raków Częstochowa w hicie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Po kwadransie gry Tomas Pekhart po podaniu Pawła Wszołka strzelił w słupek. Piłka trafiła pod nogi Muciego, który dośrodkował, a czeski napastnik strzałem głową otworzył wynik meczu. W 31. minucie było już 2:0 po bramce Rafał Augustyniaka. Gospodarze przeważali, ale wtedy przyszła odpowiedź Rakowa w postaci trafienia Bartosza Nowaka.

Liderzy zatem przystępowali do drugiej połowy z nadziejami na odrobienie strat. Tymczasem w 63. minucie zaspała obrona Rakowa, a konkretnie Patryk Kun! Wrzutka Filipa Mladenovicia i strzałem głową zamknął akcję niekryty Paweł Wszołek.

Zespół trenera Kosty Runjaica w rundzie jesiennej przegrał na wyjeździe z Rakowem 0:4. Była to zatem swego rodzaju rehabilitacja.

Walka trwa

Drużyna trenera Marka Papszuna przystępowała do tego spotkania z dziewięciopunktową przewagą. Ewentualne zwycięstwo byłoby wielkim krokiem w stronę pierwszego w historii mistrzostwa Polski. Stołeczni jednak zostają w grze. Warto podkreślić naprawdę dobrą formę Legii, to była to czwarta wygrana z rzędu.