Autor:Marcin KowalczukDodano:
PKO Ekstraklasa: Zagłębie minimalnie pokonuje Piasta, Cracovia nie daje szans Legii Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Zagłębie Lubin pokonało Piast Gliwice 1:0, a Cracovia Legię Warszawa 3:0 w piątkowych meczach 3. kolejki PKO Ekstraklasy.

Zadecydował jeden gol

Mecz w Gliwicach nie powalał, a pierwsza połowa była zupełnie do zapomnienia. W drugiej poziom gry był niewiele lepszy, ale na szczęście przynajmniej padł jeden gol. Zdobył go Tornike Gaprindaszwili, który moment później obejrzał również czerwoną kartkę, ale na szczęście dla Zagłębia, Piast nie zdołał odpowiedzieć i Miedziowi zainkasowali ważne trzy oczka.

Dominacja Pasów

Cracovia do meczu z Legią przystępowała jako faworyt. Klub z Warszawy przystąpił do spotkania bez sprzedanego do Clermont Mateusza Wieteski, a także Filipa Mladenovicia, któremu urodziło się dziecko. W tym spotkaniu grę głównie prowadzili goście, ale nie potrafili jej przekuć na groźne sytuacje. Cracovia preferowała głównie kontrataki, ale czuła się w nich świetnie. Pierwsza bramka dla podopiecznych Jacka Zielińskiego padła w końcowych minutach pierwszej połowy. Jakub Myszor świetnym podaniem obsłużył Michała Rakoczego, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Kacpra Tobiasza. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej części, gdy prowadzenie gospodarzy z rzutu karnego podwyższył Patryk Makuch. Legioniści po tym golu wiedzieli już, że nie zdołają dziś zapunktować, a w doliczonym czasie gry jeszcze trzeci cios zadał im Benjamin Kallman, ustalając tym samym wynik na 3:0 dla Cracovii.

Ekstraklasa Legia warszawa Cracovia Zagłębie lubin Piast gliwice Pko ekstraklasa