Autor:Krzysztof GajdurDodano:
PKO Ekstraklasa: Zwycięstwa Korony, Rakowa i Pogoni w sobotnich meczach 21. kolejki Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Korona Kielce pokonała Lechię Gdańsk 1:0, Raków Częstochowa Górnika Zabrze 2:0,  a Pogoń Szczecin okazała się lepsza od Warty Poznań, wygrywając 3:1. Oto komplet wyników sobotnich meczów 21. kolejki PKO Ekstraklasy.

Ważne zwycięstwo Korony

Korona w swoich meczach praktycznie nie ma marginesu błędu i musi regularnie wygrywać, jeśli chce się utrzymać. Dziś kielecka ekipa w starciu z Lechią pokazała, że będzie całkiem mocnym kandydatem do utrzymania, ponieważ Lechia była dziś praktycznie bezradna. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła za sprawą Ronaldo Deaconu, który zapewnił gospodarzom wygraną 1:0 i zrównanie się punktami z piętnastym Piastem, który jednak jutro rozegra swój mecz.

Raków pokonuje bezradnego Górnika

W Częstochowie również mieliśmy jednostronny mecz. Od początku do końca w starciu Rakowa z Górnikiem dominowała ta pierwsza drużyna i również w podobnych czasach zobaczyliśmy bramki. Na początku na 1:0 trafił Vladislavs Gutkovskis, a tuż przed końcą wynik na 2:0 ustalił Jean Carlos Silva. Raków obecnie ma aż dziesięć oczek przewagi nad drugą Legia, a sytuacja Górnika zaczyna być coraz gorsza.

Przełamanie Pogoni

Swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej wygrała również Pogoń, która mierzyła się z Wartą. Portowcy szybko objęli prowadzenie, bo już w pierwszych minutach na listę strzelców wpisał się Leonardo Kourtis. Później do głosu doszła jednak Warta i zaowocowało to wyrównującą bramką Macieja Żurawskiego. Do przerwy utrzymał się remis, ale po niej bardzo nabuzowana na boisko wyszła Pogoń, która zdobyła dwa szybkie gole za sprawą Luki Zahovica i Kamila Grosickiego, co dało wynik 3:1. Podopieczni Dawida Szulczka próbowali zmienić wynik, lecz ostatecznie im się to nie udało i do Poznania wracją bez punktów.

Ekstraklasa Warta poznań Pogoń szczecin Górnik zabrze Rakow czestochowa Lechia gdańsk Korona kielce Pko ekstraklasa