
FIFAOd początku inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę głośno jest o zachowaniu FIFA. Międzynarodowa federacja wyraźnie obawia się oskrażania Rosji o agresję.
Pomoc humanitarna
W sobotę FIFA poinformowała, że jej fundacja włączy się do pomocy humanitarnej dla ofiar Ukrainy. Przeznaczy na ten cel milion dolarów i potrzebne środki.
- W obliczu tego konfliktu chcemy zrobić to, co do nas należy, aby wesprzeć mieszkańców Ukrainy oraz tych, którzy uciekli z kraju. Fundacja FIFA jest gotowa udzielić niezbędnej pomocy, współpracując ze społecznością piłkarską w całej Ukrainie, ale też ze społecznością regionalną - zadeklarował prezes FIFA Gianni Infantino na łamach oficjalnej strony federacji.
Rzuca się jednak w oczy, iż komunikat jest dość lakoniczny. Ponownie pada stwierdzenie, że między Rosją, a Ukrainą trwa 'konflikt''.
Kontrowersje wokół relacji FIFA - Rosja
Ktoś mógłby stwierdzić, że uruchamia się tutaj przewrażliwienie. Jednak od początku FIFA jest krytykowana za postawę w obecnych realiach. Długo zwlekała z wykluczeniem rosyjskich klubów i reprezentacji z rywalizacji międzynarodowej. W samej komunikacji pr'owej także używa ogólników, unikając potępienia Rosji.
FIFA Foundation helps victims of war in Ukraine
— FIFA Media (@fifamedia) March 19, 2022
More information ? https://t.co/giXD1p5TI3 pic.twitter.com/L5DYSNoEpb
Oglądaj mecze za darmo





![Obrazek news: Poznaliśmy pierwszego finalistę Pucharu Polski. Potrzebowali na to 25 lat [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-08-apr-2026-06-57-pm-1095_min2.webp&w=256&q=75)


![Obrazek news: Cztery gole w meczu Arka Gdynia - Zagłębie Lubin! [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-07-apr-2026-09-01-pm-2269_min2.webp&w=256&q=75)


