Mecze na żywo i meczyki, transmisje online, sport live tv - Mecze24.pl

Powstanie brązowy posąg przedstawiający Zlatana Ibrahimovića w Malmo

Rewelacyjny piłkarz Zlatan Ibrahimović doczeka się swojego pomnika jeszcze za życia. Urodzony w 1981 roku zawodnik odsłoni pomnik w drugim tygodniu października. Będzie to miało miejsce w rodzinnym mieście piłkarza Malmo.

Powstanie brązowy posąg przedstawiający Zlatana Ibrahimovića w Malmo Fot. shutterstock.com

Ibrahimović to szwedzki piłkarz pochodzenia chorwacko-bośniackiego grający na pozycji napastnika. Wielokrotny reprezentant Szwecji na mistrzostwach świata i Europy. Ibrahimović grał chyba we wszystkich najbardziej znanych klubach piłkarskich Europy: Juventusie, FC Barcelona, Manchester United. Od 23 marca 2018 roku reprezentuje amerykański klub Los Angeles Galaxy.


Jak_wygląda_posąg_Ibrahimović?_">Jak wygląda posąg Ibrahimović?

Posąg piłkarza jest już gotowy. Statua waży ponad 500 kilogramów i mierzy 2.7 metra (bez bazy). Zostanie umieszczona na placu znajdującym się pomiędzy starym i nowym stadionem, w pobliżu budynku Klubu Piłkarskiego w Malmo, z którego wywodzi się Ibrahimović. Wiemy już, że sam piłkarz jest bardzo szczęśliwy z tego powodu: ‘’To było moje marzenie od samego początku. To tutaj właśnie wszystko się zaczęło i tutaj zawsze wraca moje serce’’.

W ciągu kilku minut od opublikowania wiadomości o pomniku odwzorowującym Ibrahimovića, świat obiegły zdjęcia, na których piłkarz pozuje tuż obok swojej podobizny. Niestety ze względu na obowiązujące prawa autorskie, nie możemy ich opublikować. Możemy jednak zapewnić, że posąg do złudzenia przypomina piłkarza, jest jednak od niego znacznie wyższy. Przedstawia Ibrahimowića w biegu, z wzniesionymi rękami w geście triumfu, zapewne zaraz po strzeleniu bramki.

Pomysł stworzenia pomnika pojawił się jakieś trzy lata temu i jest inicjatywą Szwedzkiego Towarzystwa Piłki Nożnej (Svenska Fotbollförbundet). Prace nad rzeźbą powierzono szwedzkiemu artyście Petrowi Linde, który znany jest z tworzenia rzeźb publicznych. Nie każdy sportowiec – rzecz jasna – ma na swoim koncie tyle sukcesów, by rodacy chcieli wznieść pomnik na jego cześć. Zlatan Ibrahimović z pewnością zasłużył na takie wyróżnienie, a jego osiągnięcia zapisały się w historii szwedzkiej i międzynarodowej piłki nożnej.

‘’Pomnik ten będzie zawsze upamiętniał najlepszego szwedzkiego piłkarza i jednego z największych zawodników ubiegłych lat’’ – powiedział Sekretarz Generalny Towarzystwa. Dorastający w dzielnicy imigrantów w Malmo, Zlatan Ibrahimović to dzisiaj jeden z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie. Od swojego debiutu w Malmo w 1999 roku strzelił ponad 400 goli.

 

Ibrahomovic_ambasadorem_szwedzkiego_bukmachera_">Ibrahomovic ambasadorem szwedzkiego bukmachera

Piłkarz jest też ambasadorem znanego bukmachera Bethard (Sprawdź na stronie Kasyno Orzeł). Jest to ukoronowanie jego wszystkich dotychczasowych wysiłków i osiągnięć.

Jak sam Ibrahimowić przyznaje, podobne propozycje otrzymywał już od innych firm bukmacherskich. Nigdy wcześniej jednak na żadną się nie zgodził. Dopiero z Bethard coś kliknęło. Być może znaczenie ma fakt, że Bethard to szwedzka firma, a jego założyciele pochodzą z Malmo. Piłkarz nie tylko wspiera bukmachera jako ambasador marki. Stał się również współzałożycielem, który w znaczny sposób inwestuje środki w sukces operatora na rynku.


Film promujący Ibrahimovića jako nowego członka zespołu Bethard

 

Mający zaledwie 38 lat piłkarz ma na swoim koncie sukcesy, których pozazdrościć może mu niejeden sportowiec. Co ciekawe, mający stanąć w Malmo pomnik Ibrahimovića to nie jedyny memoriał upamiętniający jego dokonania w tym mieście. W Malmo znajduje się również odcisk stóp piłkarza umieszczony na placu noszącym jego imię (Zlatan Court). Memoriał znajduje się w dzielnicy Rosengård.

 

 TOP 2 BONUSY BUKMACHERSKIE  BONUS 1229 PLN  29 zł za darmo i bonus 1200 zł - więcej na www.STS.pl
BONUS 1145 PLN  Freebet 20 zł, cashback 125 zł i bonus 1000 zł - więcej na eFortuna.pl
1502
Komentarze Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz
Wyniki na żywo Brak danych do wyświetlenia


Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem.
Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.
Serwis mecze24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK