Premier League: Arsenal nie pozostawił Chelsea złudzeń, solidny Kiwior

Autor:Michał DołęgaDodano:
Premier League: Arsenal nie pozostawił Chelsea złudzeń, solidny KiwiorJulian Prizont-Cado / Shutterstock.com

Kanonierzy górą w derbach Londynu.

Wyższość

To był prawdziwy pokaz wyższości! Arsenal pewnie pokonał Chelsea 3:1 w meczu 34. kolejki Premier League. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Martin Odegaard a kolejne trafienie dołożył Gabriel Jesus. Pierwsza połowa to istny koncert w wykonaniu The Gunners, którzy bezlitośnie punktowali słabości bezradnego rywala. Po zmianie stron The Blues nieco się podnieśli i nawet do siatki trafił Noni Madueke, ale niewiele zmieniło to w kwestii wyniku końcowego. Warto zaznaczyć również, że od pierwszych minut w barwach Arsenalu wystąpił dziś Jakub Kiwior, który pokazał się zresztą z dobrej strony.

Walka trwa

Arsenal dzięki zwycięstwu wrócił na fotel lidera angielskiej ekstraklasy, mając na koncie 78 punktów. Drugi Manchester City ma takowych o dwa mniej, ale również i o dwa mecze mniej, więc to podopieczni Pepa Guardioli są faworytem do sięgnięcia po tytuł mistrzowski. Chelsea natomiast chce o tym sezonie zapomnieć. 12 lokata i zaledwie 39 punktów to - ujmując sprawę delikatnie - rozczarowujący wynik.