Alizada Studios / ShutterstockTo koniec pewnej epoki w szkockim futbolu. Steve Clarke podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Szkocji. Informację tę oficjalnie przekazała tamtejsza federacja (SFA) za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Decyzja 62-letniego szkoleniowca to bezpośrednia konsekwencja występu Szkotów na Mistrzostwach Świata 2026. Drużyna zakończyła swój udział na etapie fazy grupowej – choć udało im się pokonać Haiti, to porażki z Brazylią oraz Marokiem zepchnęły ich na 3. miejsce w grupie, co nie dało awansu do fazy pucharowej.
-Najbardziej utytułowany główny trener reprezentacji narodowej zakończył swoją siedmioletnią kadencję po naszym udziale w Mistrzostwach Świata FIFA 2026 – napisało SFA na platformie X.
Clarke prowadził kadrę narodową od maja 2019 roku, stając się jednym z najważniejszych selekcjonerów w nowoczesnej historii tamtejszej piłki. Przez ponad siedem lat pracy zasiadał na ławce trenerskiej w 81 oficjalnych meczach. Jego bilans zamknął się na 38 zwycięstwach, 14 remisach oraz 29 porażkach. Pod jego wodzą Szkoci wrócili na salony, regularnie meldując się na wielkich turniejach międzynarodowych. Nie wiadomo jeszcze kto go zastąpi.
Scotland Men’s Head Coach Steve Clarke has stepped down from his role.
— Scotland National Team (@ScotlandNT) June 27, 2026
Our most successful National Team Head Coach has called time on his seven years in charge following our participation at the FIFA World Cup 2026.
Oglądaj mecze online









