
Iga Świątek pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu 6:3, 6:1.
Tym samym Polka awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w kalifornijskim Indian Wells.
Kolejną rywalką broniącej tytułu liderki światowego rankingu będzie Rumunka Sorana Cirstea. Doświadczona Rumunka pokonała w 4. rundzie rozstawioną z piątką Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 4:6, 7:5. Świątek z Cirsteą spotkały się do tej pory tylko raz - Polka zwyciężyła w trzech setach w 1/8 finału ubiegłorocznego Australian Open w Melbourne.
Wynik meczu 1/8 finału (4. runda)
Iga Świątek (Polska, 1) - Emma Raducanu (W. Brytania) 6:3, 6:1
Była zdyscyplinowana
Po meczu Świątek krótko skomentowała przebieg.
- Byłam na korcie bardzo zdyscyplinowana, zagrałam naprawdę solidny mecz - skomentowała Świątek po meczu i odniosła się do rywalki - Znamy się dość dobrze, bo poza tym jednym meczem kilka razy przed sezonem wspólnie trenowałyśmy. To doświadczona zawodniczka, na pewno w stu procentach zasłużyła na udział w ćwierćfinale. Tenis potrafi zaskakiwać, ale będę przygotowana i zrobię wszystko, by awansować dalej