Fot. Screen - Canal+SportGKS Katowice jest aktywny na rynku transferowym i niedługo ściągnie kolejnego piłkarza. Goal.pl przekazał, że piąty zespół minionego sezonu Ekstraklasy sprowadzi zawodnika Legii Warszawa.
GKS Katowice sukcesywnie wzmacnia kadrę przed nowym sezonie, w którym będzie rywalizować na trzech frontach. Do tej pory śląski klub pozyskał dwóch ofensywnych pomocników - Szymona Bartlewicza z Chrobrego Głogów oraz Bartosza Wolskiego z Motoru Lublin. Wkrótce GieKSa powinna ogłosić transfer nowego bramkarza.
GKS Katowice o krok od pozyskania nowego bramkarza
Według goal.pl zostanie nim Gabriel Kobylak. Źródło twierdzi, że GKS osiągnął już porozumienie z Legią w sprawie jego transakcji. Transfer do ligowego rywala ma być odpowiedzią na kontuzję Rafała Strączka, który z powodu operacji barku będzie pauzował przez około 4 miesiące, co oznacza, że ominie go początek sezonu.
Dla Legii będzie to z kolei strata drugiego bramkarza w letnim oknie transferowym. Wcześniej z klubu odszedł Kacper Tobiasz, a w jego miejsce został sprowadzony Ivan Brkić z Motoru Lublin.
Kobylak rozczarował w Legii
Swego czasu Kobylak był przymierzany do bycia "jedynką" w bramce Legii. Rzeczywistość okazała się brutalna, a 24-latek nie sprostał oczekiwaniom. W minionym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w pierwszej drużynie. Jeden w STS Pucharze Polski, a drugi w Lidze Konferencji. W tych spotkaniach wpuścił trzy gole. Do tego dopisał też sześć występów w drugiej drużynie Legii (Betclic 3. liga). Kontrakt Kobylaka z Legią jest ważny do 30 czerwca 2027 roku, więc przeniesie się do Katowic na zasadzie transferu definitywnego. Mierzący 190 cm wzrostu bramkarz jest obecnie wyceniany przez portal "Transfermarkt" na 250 tys. euro.
Kobylak jest zawodnikiem Legii od lipca 2018 roku. W międzyczasie był dwukrotnie wypożyczony do Radomiaka Radom, a raz do Puszczy Niepołomice. Transfery czasowe miały na celu pomóc nabrać mu doświadczenia na poziomie seniorskim i rozwinąć jego umiejętności.
Ekstraklasa Transfery piłkarskie, plotki transferowe Gks katowice Legia warszawa Piłka nożna Gabriel Kobylak Ekstraklasa
Oglądaj mecze online













