Liga Mistrzów: Robert Lewandowski liderem klasyfikacji strzelców

Autor:Dawid KaczmarekDodano:
Liga Mistrzów: Robert Lewandowski liderem klasyfikacji strzelcówVerveridis Vasilis / Shutterstock.com

Robert Lewandowski dzięki czterem bramkom strzelonym Crveną Zvezda Belgrad został liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Polak ma dwie bramki przewagi nad Erlingiem Haalandem.

Robert Lewandowski strzelał bramki w każdym meczu Ligi Mistrzów. W pięciu spotkaniach ma aż dziesięć goli. Jeśli w ostatnim spotkaniu z Tottenhamem Hotspur Polak zdobędzie bramkę, to zrówna się z rekordem strzeleckim fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do tej pory należy on do Cristiano Ronaldo, który w 2015 roku strzelił jedenaście goli.

Lewandowski w meczu z Crveną Zvenzda Belgrad zdobył cztery bramki w niespełna kwadrans, bo pozwoliło mu objąć pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. Napastnik Bayernu Monachium ma godnego rywala w walce o ten tytuł.

Jest nim 19-letni Erling Haaland z Red Bull Salzburg, który również strzelał gole w każdym meczu. W środę mecz z KRC Genk rozpoczął na ławce, ponieważ ostatnio miał problemy zdrowotne. Norwego pojawił się w 62. minucie, a w 87. minucie ustalił wynik na 4:1. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców bieżącego sezonu Ligi Mistrzów znajduje się Harry Kane, który ma sześć goli.

Robert Lewandowski znajduje się również na piątej pozycji w rankingu wszechczasów. Łącznie strzelił 64 bramek. Tutaj możecie zobaczyć pełną klasyfikacje.