PŚ w skokach: Kubacki nadal może skończyć sezon na podium

Zdjęcie Kamil Gieroba
Autor:Kamil GierobaDodano:
Zdjęcie Kamil Gieroba
Autor:Kamil GierobaDodano:
Obrazek newsa : PŚ w skokach: Kubacki nadal może skończyć sezon na podiumFacebook/Dawid Kubacki

Już od czwartku w Planicy wejdziemy w ostatni etap rywalizacji w Pucharze Świata sezonu 2022/23.

Przed nami dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. 

Dawid Kubacki został zmuszony do nagłego zakończenia sezonu przez problemy zdrowotne żony. Polak ma za sobą znakomite miesiące. Opuścił weekend w Lahti, a mimo to nadal ma 73 punkty przewagi w klasyfikacji generalnej nad Anze Laniskiem. 

Wcześniej już Kryształową Kulę zapewnił sobie Norweg Halvor Egner Granerud. Na drugie miejsce awansował Stefan Kraft, kosztem Polaka i pewnie tak zakończy sezon. Walka trwa o trzecie miejsce - Laniskowi wystarczy przynajmniej raz znaleźć się w czołowej dwójce, by minąć Kubackiego. Jeżeli chce to rozdzielić na obydwa konkursy, to musi znaleźć się w nich w najlepszej szóstce. 

Gdyby Kubacki i Lanisek mieli tyle samo punktów to decyduje na ten moment liczba wygranych konkursów. To jest na korzyść Kubackiego - ma sześć zwycięstw na koncie, podczas gdy rywal cztery.

Skoki narciarskie Puchar świata Skoki narciarskie

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy