Transfery. Paweł Wszołek wraca do Ekstraklasy. Zagra w Legii Warszawa

Zdjęcie Adam Różański
Autor:Adam RóżańskiDodano:
Zdjęcie Adam Różański
Autor:Adam RóżańskiDodano:
Obrazek newsa : Transfery. Paweł Wszołek wraca do Ekstraklasy. Zagra w Legii Warszawa

Paweł Wszołek zostanie nowym zawodnikiem Legii Warszawa. 27-letni pomocnik przeszedł już testy medyczne i po ich pozytywnych wynikach podpisze kontrakt z wicemistrzami Polski.

Niedawno informowaliśmy, że Paweł Wszołek nie znalazł nowego klubu i jest do wzięcia za darmo. Były reprezentant Polski rozstał się z Queens Park Rangers po całkiem udanym sezonie. Problemem nie była dyspozycja Wszołka, ale jego zbyt wygórowane żądania finansowe. Dla Anglików był za drogi i nie zdecydowali się oni przedłużyć kontraktu z Polakiem.

Wydawało się, że 27-latek bez problemów znajdzie nowy klub. Był przymierzany do Lechii Gdańsk, ale klub również nie był w stanie sprostać jego oczekiwaniom finansowym, a poza tym w klubie pozostał Lukas Haraslin, a do dobrej dyspozycji wrócił również Sławomir Peszko.

Zobacz również: 200. gol Roberta Lewandowskiego dla Bayernu. Już jest legendą klubu

Wszołek znalazł się więc pod ścianą i z pewnością zdał sobie sprawę, że musi obniżyć swoje oczekiwania. Ostatecznie udało mu się dojść do porozumienia z Legią Warszawa. W środę Paweł Wszołek przechodził testy medyczne i w czwartek powinien podpisać umowę.  

Polak w Queens Park Rangers występował przez trzy lata. W Anglii rozegrał 113 meczów w których zdobył 11 goli i zaliczył 13 asyst. Wcześniej był zawodnikiem Sampdorii Genua (32 mecze) i Hellas Verona (28 meczów).

Wszołek wraca do Ekstraklasy po sześciu latach. Przez trzy sezony w barwach Polonii Warszawa rozegrał 64 spotkania, strzelił 13 goli i miał 12 asyst. 

Ekstraklasa

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy