![Obrazek newsa : Pogoń Szczecin przerwała serię porażek. Piast Gliwice pokonany [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2Fkamil-grosicki_1715095122.webp&w=3840&q=75)
Udany debiut Thomasa Thomasberga. Pogoń Szczecin pokonała u siebie Piast Gliwice 2:1 w ostatnim piątkowym meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydujący okazał się gol Kamila Grosickiego. Dzięki temu "Portowcy" przerwali serię trzech porażek z rzędu.
Przed meczem
Pogoń Szczecin przystępowała do tego meczu po porażce z Legią Warszawa (0:1). Piast natomiast wygrał z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (4:2), co było ich pierwszym zwycięstwem w trwającym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny miały nadzieję na trzy punkty, żeby poprawić swoją sytuację w lidze. Debiut na ławce trenerskiej Pogoni Szczecin zaliczył Thomas Thomasberg, który przejął odpowiedzialność za wyniki zespołu. Szkoleniowiec "Portowców" nie mógł skorzystać z zawieszonego za żółte kartki Mariana Huji. Zastąpił go Dimitrios Keramitsis, który utworzył parę w środku obrony z Danijelem Loncarem. Piast musiał sobie radzić z kolei bez Adriana Dalmau, który w poprzednim meczu otrzymał czerwoną kartkę.
Dwa gole w pierwszej połowie
Mecz rozpoczął się od ataków Pogoni Szczecin. W 14. minucie strzał Leandro Sanki zza pola karnego został zablokowany przez jednego przez przyjezdnych. Cztery minuty później szansę miał Musa Juwara. Gambijczyk po dośrodkowaniu Greenwooda oddał strzał głową, który zatrzymał się na poprzeczce. Do dobitki dobiegł jako pierwszy Kamil Grosicki, ale jego dwie próby zakończyły się niepowodzeniem. Najpierw jego uderzenie wybronił Frantisek Plach, a następnie kapitalną interwencję na linii zaliczył Igor Drapiński. Piast nie wystraszył się i kilkukrotnie zagroził bramce Cojocaru. W 26. minucie strzał Sanki został zablokowany. Później Pogoń miała dwie świetne sytuacje, które zmarnował Musa Juwara.
W 40. minucie wynik meczu otworzył Mor Ndiaye, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Sama Greenwooda. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już trzy minuty później Piast wyrównał za sprawą German Barkovskiy, który strzelił debiutanckiego gola w barwach Piasta.
Wymiana ciosów w Szczecinie! 🤜 💥 🤛
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) October 3, 2025
Mor Ndiaye dał gospodarzom prowadzenie, ale Piast błyskawicznie odpowiedział golem Germana Barkovskiyego!
📺 Transmisja meczu w CANAL+ SPORT 3 i w serwisie CANAL+: https://t.co/54KRMEj7C2 pic.twitter.com/qRUtztGyMy
Zwycięski gol Kamila Grosickiego
W przerwie meczu trenerzy obu drużyn dokonali po jednej zmianie w formacji obronnej. W zespole Piasta na boisku pojawił się Jakub Lewicki, który zastąpił Grzegorza Tomasiewicza. A w Pogoni Hussein Ali wszedł w miejsce Danijela Loncara. Początek drugiej połowy należał do "Portowców", którzy wypracowali sobie sporo sytuacji do zdobycia bramek. W 51. minucie Musa Juwara przeszkodził Grosickiemu w zdobyciu bramki. Gambijczyk stanął na linii strzału reprezentanta Polski, blokując jego strzał. Piast nie potrafił odpowiedzieć i skupiał się na obronie, ale to nie wystarczyło, by wywieźć choćby jeden punkt ze Szczecina. W końcówce meczu Tomasz Mokwa zablokował strzał Kamila Grosickiego we własnym polu karnym, a sędzia po przeanalizowaniu sytuacji na monitorze podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Kamil Grosicki, który ustalił wynik na 2:1.
𝐊𝐀𝐌𝐈𝐋 𝐆𝐑𝐎𝐒𝐈𝐂𝐊𝐈! 🔥 CO ZA SPOKÓJ! CO ZA GOL! 😍
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) October 3, 2025
Pogoń wygrywa z Piastem 2:1! pic.twitter.com/o7FE2tH198
Sytuacja w tabeli
Po tym meczu Pogoń wskoczyła na dziewiątą pozycję, z dorobkiem 13 punktów. Piast natomiast znajduje się na przedostatnim, czyli 17. miejscu, mając siedem punktów.
W następnej kolejce, już po meczach reprezentacyjnych, Pogoń Szczecin zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań (19.10, godz. 14:45), a Piast Gliwice podejmie u siebie Lechię Gdańsk (19.10, godz. 12:15).
03.10.2025r, 11. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Miejski w Szczecinie (Szczecin)
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
Bramki: Ndiaye 40', Grosicki (k.) 89' - Barkovskiy 43'
Ekstraklasa Wideo Ekstraklasa Piast gliwice Piłka nożna Pogoń szczecin