Leclerc z Pole Position przed Grand Prix Azerbejdżanu

Zdjęcie Kamil Kozłowski
Autor:Kamil KozłowskiDodano:
Zdjęcie Kamil Kozłowski
Autor:Kamil KozłowskiDodano:
Obrazek newsa : Leclerc z Pole Position przed Grand Prix AzerbejdżanuX/Formula 1

Kierowca Ferrari, Charles Leclerc zdobył Pole Position przed Grand Prix Azerbejdżanu.

Życiowy wynik Colapinto i dyskwalifikacja Gasly'ego

W Q1 najszybszy był Charles Leclerc z Ferrari. Monakijczyk uzyskał czas 1.42.775, za nim uplasował się Alexander Albon z WIllisma tracąc 124 tysięczne sekundy. Podium tej części czasówki uzupełnił Oscar Piastri z McLarena tracąc 258 tysięcznych do Leclerca. Pozostając w McLarenie, fatalnie spisał się Lando Norris. Wicelider klasyfikacji generalnej zajął dopiero siedemnaste miejsce, a oprócz niego odpali, Daniel Ricciardo z RB, Valtteri Bottas i Zhou Guanyu z Saubera oraz Esteban Ocon z Alpine.

W drugiej części czasówki przebudziły się Red Bulle. Najszybszy był Max Verstappen, z czasem 1.42.042, i o raptem 14 tysięcznych wyprzedził Leclerca. Trzeci czas osiągnął Sergio Perez ze stratą 221 tysięcznych do Holendra. Świetnie spisał się Franco Colapinto. Nowy kierowca Williamsa, który debiutował podczas Grand Prix Włoch, zajął dziewiąte miejsce. Szybszy od swojego kolegi był także Ollie Bearman, który zastępuje zawieszonego za punkty karne Kevina Magnussena w Haasie. Oprócz Bearmana odpadli, Yuki Tsunoda z TB, Pierre Gasly z Alpine, Nico Hulkenberg z Haasa oraz Lance Stroll z Aston Martina.

W decydującej części czasówki najlepiej spisał się Charles Leclerc. Kierowca Ferrari uzyskał czas 1.41.365 i o aż 321 tysięcznych wyprzedził Oscara Piastriego z McLarena. Trzeci na polach startowych ustawi się kolega Monakijczyka, Carlos Sainz. Czwarty będzie Sergio Perez. Verstappen, narzekający na swój bolid był szósty, za Russellem z Mercedesa. Dalej ustawią się Lewis Hamilton także z Mercedesa, Fernando Alonso z Aston Martina. Z piątego rzędu ruszą kierowcy Williamsa, Franco Colapinto przed Alexem Albonem. Ten drugi miał problem, wyjechał z Air Boxem, czyli zewnętrznym chłodzeniem, przez co musiał się zatrzymać i poczekać aż steward zdejmie urządzenie z bolidu.

Pierre Gasly miał startować trzynasty. Niestety dla Francuza, został on zdyskwalifikowany. Powód? Zbyt duży przepływ paliwa, tego dopatrzyli się sędziowie.

Wyścig ruszy w niedzielę o trzynastej.

Formuła 1 Charles Leclerc Ferrari GP Azerbejdżanu

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy